PrieVyno

Vyno dienų įspūdžiai ir puikūs Markus & Ko. steikai bei vasariškas vakaras Boom Boom terasoje | 23 gegužės, 2010

Primitivo vynuogėsKaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, vieną gegužės savaitgalį vyksta Vyno dienos, sutraukiančios gausybę šio gėrimo mėgėjų. Nors šis blog‘as ne apie vyną, o apie tai kas prie vyno, būtų šioks toks nusikaltimas tokio renginio visai nepaminėti.

Tikrai nesame vyno profesionalai, o tik mėgėjai, kurie vadovaujasi posakiu „Geras vynas tas, kuris skanus“ (prašome nepykti už nukopijuotą In Vino šūkį :) ). Vyno dienų metu pasirinkome degustuoti tik raudonąjį vyną, o kelionę pradėjome nuo Bennet stendo, kur vynai buvo suskirstyti pagal vynuogių rūšį. Vėliau, paragavę populiariausių vynuogių vynų, ėjome į medžioklę, kur taikinyje buvo Primitivo vynuogių vynas. Šią rūšį visai netikėtai radome prieš pusmetį ir kol kas tai buvo vienas labiausiai džiuginančių radinių vyno pasaulyje. Tenka pažymėti, kad viena iš populiariausių vynuogių išsirinktų vynų sąraše yra Cabernet Sauvignon.

Taigi keletas vynų, kuriuos mielai įsigysime ir vartosime (žinoma, saikingai :) ):

–          Lindemans Winemakers release Shiraz Cabernet, pietryčių Australija

–          Torres Atrium, Cabernet Sauvignon ir Tempranillo, Ispanija

–          Marques de casa Concha, Cabernet Sauvignon, Čilė

–          Terrunyo Carmenere, Carmenere, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Čilė

–          Murviedro Reserva, Tempranillo, Monastrell, Cabernet Sauvignon, Ispanija

–          Stimson, Cabernet Sauvignon, USA

–          La Bellanotte Cabernet Franc, Italija

–          Canaletto Primitivo di Puglia, Italija

–          Feudi di San Marzano Sud Negromaro Salento, Italija

–          Lamadoro Primitivo Puglia, Italia

Markus ir KoApie vyną tiek, o kadangi mums derėtų mažiau rašyti apie patį gėrimą, o daugiau apie tai, kas prie jo, verta paminėti, kad po pasivyninimo apsilankemė Markus ir Ko, kur nusprendėme save nudžiuginti geru jautienos steiku. Iš keleto skirtingų steikų rūšių išsirinkome klasikinį ir firminį Markus. Nors pastarojo pirmasis įspūdis buvo kiek keistas, mat tikėjomės natūralesnio skonio, jau po kokio trečio kąsnio buvo nutarta – tai išties geras (galbūt net ir pats geriausias Vilniuje) pasirinkimas.

Tiesa, kainos čia ne iš mažiausiųjų – steikas kainuoja nuo 56 iki 77 Lt, o padažas bei garnyas užsakomas atskirai ir už papildomą kainą. Na bet kartais verta save palepinti pusžaliu mėsos gabalu :)

Vakarą baigėme BoBo kompanijos lauko kavinėje Boom Boom terasoje. Nors čia apsitarnauti turi pats, poilsio kambariukas įrengtas iš pažiūros gyvenamajame name, greta ant suoliukų sėdi jaunimas su atsineštiniais alaus buteliais, tačiau bendra nuotaika čia nebloga. Ypač saulei nusileidus, kai didžiulė kiek nejauki erdvė vizualiai sumažėja iki apšviestos teritorijos, o šalimais žaliuojanti pievelė ir medžiai suteikia tam tikros romantikos.

Vynas, puikus maistas ir vasaros nakties gaiva sėdint po atviru dangumi – tik keli dalykai, be kurių atėjusi vasara nebūtų tokia žavi, kokią norime patirti ir prisiminti. Tad mėgaukimės ;)


Įrašyta kategorijoj Vietos
Tags: , , ,

Parašykite komentarą »

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: