PrieVyno

Nida. Nesezono įspūdžiai – nuo … iki | 3 gegužės, 2010

NidaKą tik sugrįžome iš pavasarinių nesezoninių atostogų Nidoje. Dabar tas laikas, kai galima iš širdies pasimėgauti Nidos grožiu ir gamta – be šurmulio ir už nesezono kainas. Kaip supratome, nuo gegužės 15 prasideda kurorto šturmas, tad šiuo metu visi ruošiasi, puošiasi, tvarkosi, dažosi ir t.t….

Tuo tarpu mes, nors ir turėdami savo virtuvėlę, žinoma, susigundėme išbandyti veikiančias maitinimo įstaigas. Tokias aptikome net 5! Kita vertus, atėjus savaitgaliui jų atsidarė jau daugiau.

Pirmąją radome visiškai šalia turizmo informacijos centro (pačioje Agiloje). Maža kavinukė, tačiau su keliais staliukais lauke. Kadangi dienos cepelinais nesusigundėme, apsiribojome alaus bokalu.

Antrąją radome visai šalia apsistojimo vietos – Lotmiškio gatvėje įsikūrusi Nidos seklyčia. Nežinau, kaip ji atrodo esant žmonių arba kitomis aplinkybėmis (pvz. jų svetainėje susuktame filmuke atrodo tikri neblogai), tačiau apsimiegojusios padavėjos, įsismelkusi drėgmė ir nuskurdęs meniu, kuriame bulvinių blynų kaina siekia 30 litų (!) mūsų nesužavėjo. Nuotraukose prie įėjimo taip sugundžiusios anties kulšelės taip ir neradome…

Tada rinkomės tarp Senojo uosto ir Kuršio. Mūsų nelaimei (o gal laimei, kad pabandėme ir patyrėme) pirmiau ir pasirinkome Senajį uostą. Čia jau prisėdome vakarienei, tad nusprendėme išbandyti jautienos kepsnį ir otą. Buvo išties juokinga per ašaras, kai gavome užsakymą. Prieš užsisakydami pasitikslinome labai tiesmukai – ar mėsa kepama kaip gabalas (pavaizduojant kumštį), ar išmušta kaip blynas. Gavome džiuginantį atsakymą – žinoma, kaip gabalas. Deja, lėkštėje tebuvo karbonadas… Komentarų čia turbūt nereikia. Kadangi atostogos turi būti džiuginančios, nuotaikos nesigadinome. Bet daugiau ten nėjome ir tikiu, kad neisime. Tik kaskart praeinant pro šalį kyla mintis, kad gyvename tikroje karbonadų šalyje :)

Tada išbandėme Kuršį. Ne pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą. Kainos – labai padorios (tai labiau kavinė nei restoranas), porcijos – didžiulės, o skonis – tikrai džiuginantis. Kada paskutinį kartą perskaitę meniu, kad patiekalas yra su grybų padažu, ir gavote TIKRŲ grybų padažą? Mes – senokai. Kadangi tai buvo pagrindinė maitinimosi vieta, išbandėme nemažai patiekalų, kurių nei vienas nenuvylė.

Na ir penktoji vieta – Nidus restoranas. Gaila, kad jis veikė tik savaitės pabaigoje, tad turėjome nedaug progų jame apsilankyti. Tiesa, čia ir prieš tai buvome ne kartą valgę. Aplinka jauki, aptarnavimas energingas, kainos nesikandžioja (tikras steikas – 30-38 Lt), o kokybė – garantuota. Tik gaila, kad nesezono metu apmažėjęs pasirinkimas. Pasigedome pačio skaniausio kada nors ragauto sūrio rinkinio prie vyno – įvairių sūrių lėkštė su keliomis vynuogėmis, braškėmis, graikiniais riešutais bei medumi. Tobula :)

Vasaros metu ten veiks galybė kitų vietų, bet tikrai žinome, kad paprastam, bet geram pavalgymui geriausia vieta – Kuršis, o pavakarojimui ar tiesiog kokybiškai restoraninei vakarienei – Nidus.


Įrašyta kategorijoj Vietos

Parašykite komentarą »

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: